• .: Moderní ekologické bydlení
  • .: Přírodní materiály
  • .: Návrat k přírodě
  • .: Vysoký standard bydlení

Menu

 

Novinky

 

 

Pasivní dům LUDGEŘOVICE

Dřevostavba, která přímo navazuje na okolní les a přírodu.

 


 

Pasivní dům v Blansku

Pasivní dřevostavba pro pětičlennou rodinu

 


   

Rodinný dům v Petřkovicích

a

Pasivní dům v Blansku


montované dřevostavby

   

 
Dřevostavby
 
 

 

Navrhujeme rekonstrukce jinak.
PŘIHLASTE SVŮJ PROJEKT!

Společný projekt Centra pasivního domu
a Národního stavebního centra se zaměřuje
na příklady nejlepší praxe. Přihlaste k nám bezplatně svůj projekt k oponentuře!

  

  

Vesmírná loď ze slámy

Soutěž
Dřevostavba roku 2014

   
 

  

Katalog 2012


Katalog 2012
  

 

 

Kontakty

 
 VALA DŘEVOSTAVBY s.r.o.
 Na Návsi 54
 Kralice nad Oslavou
 675 73

+420 777 940 662
+420 568 643 203
info@valadrevostavby.cz

 

 

 

POUŽÍVANÉ MATERIÁLY

Každý náš dům je tvořen rámovou konstrukcí, provedenou ze sušených KVH hranolů. Tento systém zajišťuje dobrou statiku domu a díky svým rozměrům umožňuje do stěny aplikovat dostatečné množství izolace.

Skladba obvodového pláště zásadním způsobem ovlivňuje tepelně technické parametry a je tedy nejdůležitějším parametrem nízkoenergetických domů. Návrh skladby obvodového pláště vychází z nejnovějších poznatků ve výstavbě moderních dřevostaveb, kde jednoznačným trendem je difúzně otevřená skladba.

system diffuwall

Skladby difúzně otevřených konstrukcí neobsahují žádné parozábrany, které by bránily prostupu vodních par a suchého vzduchu stěnou či střechou. Tento fakt pozitivně ovlivňuje kvalitu vnitřního mikroklimatu ze zdravotního hlediska a umožňuje určité dýchání konstrukcí stěn a střešních plášťů.

pdfKatalog STEICO - ekologické stavební materiály pro Váš dům

 

Pro výstavbu dřevostaveb nejčastěji používáme následující materiály:

 

KONSTRUKCE

 

KVH HRANOLY

KVH hranoly jsou stavebním materiálem vynikajících vlastností, který splňuje základní požadavky pro použití v moderním stavebnictví. Vyrábí se z jehličnatého řeziva, přičemž masivní dřevo se nastavuje zubovitým spojem.

BSH HRANOLY

BSH hranoly jsou lamelově lepené hranoly, které se používají na hlavní nosné části střech a konstrukcí.

 

OPLÁŠTĚNÍ

 

OSB DESKY

OSB desky jsou desky plošně lisované z velkoplošných orientovaných třísek, k jejichž fixaci je používáno pojivo z umělých pryskyřic. Používáme výhradně certifikované OSB desky německé výroby.

DHF DESKY

DHF desky jsou difúzně otevřené dřevovláknité desky používané pro vnější chráněné opláštění dřevostaveb a záklopy střech pod tvrdou krytinu. Používáme výhradně certifikované DHF desky německé výroby.

DŘEVOVLÁKNITÁ IZOLACE

Zcela ekologická izolace vyráběná ve formě desek s výbornými tepelně izolačními vlastnostmi. Tato izolace je oblíbená především při tvorbě difúzně otevřených konstrukcí. Velmi dobře se hodí pro dodatečné zateplování budov i tvorbu obvodových plášťů dřevostaveb.

 

IZOLACE

 

DŘEVOVLÁKNITÁ IZOLACE

Zcela ekologická izolace vyráběná ve formě desek s výbornými tepelně izolačními vlastnostmi. Tato izolace je oblíbená především při tvorbě difúzně otevřených konstrukcí. Vhodná zejména jako výplňová izolace stěn, stropů a střech.

MINERÁLNÍ IZOLACE

Minerální izolace se vyrábí z přirozeně se vyskytujících nebo recyklovaných surovin. Jako pojiva se využívají organické látky neobsahující formaldehyd, fenoly, akryláty ani umělá barviva či bělidla. Mají vynikající izolační vlastnosti tepelné, akustické, protipožární a paropropustnost. Vhodná zejména jako výplňová izolace stěn, stropů a střech.

KONOPÍ

Přírodní ekologická tepelná izolace vyrobená z konopných vláken s příměsí pojivových vláken a roztoku sody jako ochrany proti hoření a plísním. Používá se jako izolace stěn, stropů a střech.

SLÁMA

Sláma obvykle zastává funkci tepelně izolačního materiálu používaného jako výplň mezi dřevěné nosné konstrukce. Jedná se o 100 % přírodní materiál - suché stonky z vymlácené pšenice nebo žita slisované do balíků o velikosti 40 x 50 x 70 cm.

 

Po dohodě lze použít i jiné materiály na přání zákazníka.